K čemu využijete závěsné zařízení

Plánujete pořízení závěsného zařízení? A víte, k čemu se vám může hodit?

Přeprava koní

Milovníci jezdeckého sportu se bez tažného zařízení neobejdou, protože potřebují připojit za vozidlo přívěs pro přepravu koní. Obvykle se přepravují dva koně v jednom vozíku, ovšem s přihlédnutím k jejich hmotnosti. Musíte si uvědomit, že koně váží několik stovek kilogramů a musí být také dodržovány bezpečnostní předpisy.

přeprava koní

Karavany

Cestování s karavanem je lákavé dobrodružství pro mnoho zájemců. Karavan si lze i pronajímat a vystačíte jen s vlastním závěsným zařízením. Výhodné je to zejména v tom, že jste nezávislí na ubytovacích zařízeních, můžete pružně měnit působiště a dovolená vás také vyjde výrazně levněji.

Stěhování a vyklízení bytů

Výrazné úspory přináší i tyto činnosti. Stačí si pronajmout vozík třeba v hobby marketu a můžete s ním přestěhovat celý byt. Práci si organizujete sami, můžete se do ní pustit přes noc a úspora za vyklízecí nebo stěhovací služby bude značná, i když si naplánujete více jízd. Tímto způsobem lze pohodlně přestěhovat nábytek, koberce i velké domácí spotřebiče.

přívěs za auto

Přeprava jízdních kol

Nosiče jízdních kol na tažná zařízení umožňují bezpečnější přepravu z více důvodů. Za prvé je snazší kola nasadit a sesadit z nosiče, protože je nezvedáte na střechu. Za druhé na ně za jízdy dobře vidíte a zaznamenáte sebemenší problematický pohyb. Za třetí díky tomu, že jsou kola umístěna nízko, zůstává nízko i těžiště jízdní soupravy, a tím pádem se téměř nemění jízdní vlastnosti. S takto naloženými koly zvládne řídit vůz i začátečník.

Nákupy

Chcete-li mít zakoupené zboží pod kontrolou a také si jej ihned odvézt, s přívěsným vozíkem to nebude problém. Hodit se to může zejména u stavebnin, zahradnické techniky, sazenic stromků a zeminy, domácích spotřebičů, sanitární techniky (sprchové kouty, rohové a rovné vany atd.