Jak na výběr plotu k vašemu domu

Stavíte dům, opravujete ho či rekonstruujete? Pak jistě víte, že vás čeká nejenom práce na domě, ale také na zahradě. No a pro kolaudaci je třeba mít také plot. Na plot se někdy myslí až v posledních místech a někdo naopak volí právě stavbu a vybudování plotu na první místo. Je to hlavně z důvodu bezpečnosti a ochrany stavebního materiálu před krádeží. Samozřejmě je možné plot postavit částečně a dát bránu jenom provizorní a to z důvodu aby se tam dostala stavební technika.

Ať už plot stavíte z jakéhokoli důvodu, tak stejně vás čeká rozhodnutí a to z jakého materiálu plot vybudujete. Je to těžká a složitá a otázka a před samotným výběrem je třeba si položit několik otázek a zvážit různé výhody a nevýhody. Každý materiál má určité klady, ale i třeba vyžaduje nějakou péči, má nějakou životnost a plní různé funkce.

plot u domu

Plot může mít jen takovou estetickou podobu, nebo naopak má sloužit jako ochrana před cizím vniknutím. Plot také může poskytovat dobré soukromí, tlumí hluk a chrání před zraky kolemjdoucích. Tuto funkci skvěle plní betonové ploty Lanškoun. Takže pokud potřebujete poskytnout bezpečí, mít více klidu z okolní silnice a chcete mít i ochranu před zraky sousedů či kolemjdoucích, pak právě betonové ploty jsou to pravé pro vás. Jsou cenově dostupné a dají se kombinovat i s ostatními materiály. Mohou se udělat různě vysoké, takže tam, kde chcete opravdu soukromí, je dobré postavit ploty vyšší. Někde stačí zas plot nižší.

betonovy plot

Při výběru plotu myslete i na to, aby se plot hodil k domu a pasoval i do vaší zahrady. Ale díky kombinací materiálu můžete vše sladit a zároveň plot může plnit i svůj účel, pro který byl pořízen. Některé materiály jako dřevo vyžadují pravidelnou péči. Někdo volí jednoduchý plot z pletiva a to hlavně jen aby ohraničil svůj pozemek apod.

A pokud toužíte po přírodním plotu z různých keříků, tak můžete mít klidně betonový plot a k němu pořídit různé pnoucí rostlinky a tak si vše zútulnit a doladit. Můžete se nechat inspirovat již vybudovanými ploty anebo si navrhnout různé kombinace podle sebe.