Aby žili podnikatelé v dostatku

Je všeobecně známo, že jsou soukromí podnikatelé zodpovědní sami za svůj život a že jsou tedy v mnoha ohledech zodpovědní za daleko víc záležitostí než ostatní lidé. A mezi to, co za ně nikdo nezařídí, patří i otázka jejich finančního zajištění. Zkrátka a dobře tím chci říci, že si na sebe musí podnikatelé vždycky sami vydělat, v čemž se mohou spoléhat opravdu jenom sami na sebe. Protože když nemají dostatečné zisky, nemohou si samozřejmě zvýšit svou mzdu a nemohou ani vstoupit sami proti sobě do stávky, odmítaje sami na sebe pracovat, dokud si nesplní své nesplnitelné požadavky.

devět mincí

Podnikatelé si na sebe zkrátka musí vydělat. Nevyhnutelně. To za ně nikdo jiný neudělá. Jenže navzdory této teorii je třeba si přiznat, že jsou přinejmenším občasná období, kdy se soukromníkům dost vydělávat nedaří. A pak se tito potýkají s docela závažnými problémy. Bez peněz přece nemohou žít, bez nich nemohou financovat http://www.rozhlas.cz/regina/denik/_zprava/zricenou-trojskou-lavku-nahradil-privoz-kapitani-se-potykaji-s-vetsim-proudem-i-melcinami–1777171 ani fungování svých firem, zkrátka nemohou pomalu nic. A nezmění se to, dokud někde neseženou další peníze.

A kde si přijít k penězům, které si takoví podnikatelé někdy nedokážou vydělat? Když není vyhnutí, může se hodit třeba i půjčka. Jenže to chce vědět, kterou a od koho si vzít. Protože půjčky nejsou stejné a jejich poskytovatelé zrovna tak. A zatímco někde podnikateli v tísni pomohou, jinde mu mohou třeba i uškodit, a ještě jinde se k němu jednoduše obrátí zády a nepůjčí mu.

indické mince

A u které půjčky je dostatečná naděje na to, že člověk neodejde s nepořízenou, bez podnikatelské půjčky? Často je nejlepší nebankovní hypotéka, a to díky tomu, že se za ni dává jako záruka do zástavy nemovitost. A to je důvod, proč se tu žadatelé nemusí na rozdíl od bank bát záznamů v registrech dlužníků a dalších problémů.

Tady se prostě poskytne ona zástava a podnikatel může mít v mžiku dost peněz na to, aby se zbavil problémů, které má.