Návrhy schodišť konzultujte s odborníky

Máte před sebou nelehký úkol navrhnout a vyřešit výstavbu schodiště fa-havlicek.cz? Na která kritéria byste neměli zapomínat?

Druhů schodišť je celá řada

Schodiště rozdělujeme na exteriérová a interiérová, podle konstrukčního provedení a podle materiálu. Co se týče materiálu, máme dnes k dispozici beton, kámen, dřevo, kov, plast i sklo, a podle typu a tvaru konstrukce rozlišujeme schodiště na přímá, lomená, samonosná a točitá. Vyznat se v té široké nabídce na trhu je opravdu velmi složité a náročné, a k výběru toho optimálního řešení si najímáme odborníky, jako jsou bytoví architekti nebo stavební firmy, případně řešení konzultujeme se známými, kteří mají v tomto směru již nějaké zkušenosti.

spirálové schodiště

Jakému řešení dát přednost

U takto závažných rozhodnutí, která provádíme na desítky https://www.korunacr.cz/aktuality/na-plechy-i-se-starymi-znamymi let dopředu, by měla být přítomna celá rodina a samozřejmě odborníci, kteří s jednotlivými návrhy přichází. Optimální je sednout si k jednomu stolu, využít moderních technologií např. 3D software, který vám schodiště postupně představí v modelové verzi vašeho obydlí, kdy máte k dispozici fotografie interiéru (či exteriéru), aby bylo zřejmé, jak bude to které řešení vypadat.

schodiště v domě

Rozhodujte se nejen podle estetického hlediska, ale zejména posuzujte praktičnost. Kupříkladu po točitých či lomených schodech můžete mít problém se stěhováním větších předmětů, např. velkých domácích spotřebičů, kovové schody nebo ty z tvrzeného skla či z kamene budou chladné a nemusí vám to vyhovovat, pokud se po nich budete často pohybovat naboso. Důležitý je také sklon schodiště a rozměry jednotlivých schodnic pro pohodlnou chůzi a v neposlední řadě přihlížejte i k šíři schodiště a vhodnému zábradlí, aby pohodlně vedle sebe mohly procházet dvě osoby, a v kancelářích a dalších firemních či společenských prostorách by měla být schodiště ještě o něco širší vzhledem k větší frekvenci pohybu osob.