Jak šetřit na ovoci a zelenině?

Ovoce a zelenina by měli tvořit část našeho jídelníčku, a to každý den. Někteří lidé tvrdí, že jim ovoce a zelenina nechutnají, nebo že je moc drahá. Nemusí to však tak být. Tyto suroviny jdou sehnat i za dobrou cenu a také jsou upravit tak, aby vám byla jejich chuť příjemná.

Pro ušetření peněz nakupujte sezónní ovoce a zeleninu. Mimo sezónu vás mohou určité druhy zaskočit vysokou cenou. Ideální je, pokud máte sami možnost si ovoce a zeleninu pěstovat. Pak máte stoprocentní jistotu, čím byly plody ošetřeny. Ne každý ale takovou možnost má. Pokud máte rádi některé druhy vyloženě sezónního ovoce, jako jsou jahody, maliny a podobně, nakupte je v sezónně ve větším množství a uchovejte si je v mrazáku. K uchování použijte například dobře uzavíratelné krabičky nebo zip sáčky. Neztratí nic na své chuti ani vitamínech. V sezónně za ně opravdu ušetříte velké množství peněz. Například 500 gramů jahod zakoupíte v sezónně kolem 30 korun, mimo sezónu klidně i za 100 korun.

ovoce zelenina

Zeleninu můžete uložit stejným způsobem, nicméně zelenina se v supermarketech hodně prodává i v mražené podobě a za dobré peníze. Výhodné jsou třeba již namíchané zeleninové směsi, které můžete přidat k masu, bramborům, do polévky a podobně. Nicméně ne všechny druhy zeleniny můžete zmrazit. Rajčata ani okurky nejsou moc dobrý nápad.

zelenina

K ušetření vám pomohou http://www.ctidoma.cz/zdravi/2017-11-24-nevyhazujte-bananove-slupky-zmekci-maso-take-pomohou-s-hemeroidy-36011%3Futm_source%3Dwww.seznam.cz%26utm_medium%3Dsekce-z-internetu i speciální akce supermarketů. Řetězce Penny, Lidl a Albert bojují proti plýtvání potravin tím, že nabízí svým zákazníkům dřevěné bedýnky plné ovoce a zeleniny. Za jednu bedýnku požadují pouhých 25–30 Kč. Zelenina a ovoce uvnitř nejsou sice zrovna výstavní na pohled, ale nic jim to neubírá na chuti a prospěšnosti pro vaše tělo.

Stejně tak zkuste navštívit supermarkety před zavírací dobou. Často dávají před uzavřením akce na různé zboží, jako mléčné výrobky, pečivo nebo právě ovoce a zelenina.