Pronájem nemovitosti

Výděle k k

Ceny za bydlení jsou nyní poměrně vysoko, čímž se zvedají náklady domácnostem. Koupit si vlastní bydlení samozřejmě také není jen tak, protože málokdo má na to, aby si koupil vlastní nemovitost z úspor a dosáhnout na hypotéku také není jen tak, protože musíme mít dostatečný měsíční příjem, abychom všechny výdaje, a ještě k tomu splátky utáhli, přičemž musíme to zvládat z dlouhodobého hlediska.

předání klíčů

Když však máme nemovitost určenou k bydlení a nepotřebujeme ji sami využívat, tak ji můžeme dát k pronájmu a mít to jako hezký pasivní příjem. Rozhodně musíme mít sepsanou dobrou smlouvu, aby daný člověk bydlení neponičil a potom jen tak odešel. Je dobré vyžadovat například tři nájmy do zálohy, protože tak alespoň víme, že nájemník dá nějaké ty finance dohromady a my nezůstaneme bez nich. Jakmile už nějaké ty peníze přijmete, tak nesmíme zapomenout na zákony, kde se řeší například daň.

Chorvatsko

Vzhledem k tomu, jaký je v současné době nedostatek bydlení v některých lokalitách, tak právě svou nemovitost v naší zemi můžeme pronajímat za slušnou cenu. Ještě zajímavější lokalitou je například pro Čechy oblíbené Chorvatsko, přičemž mít dům u pláže je snem mnoha lidí. Pronájem tedy nemusíme brát jako dlouhodobý, ale poskytovat je turistům, přičemž tak můžeme za kratší dobu vydělat více.

přístav v Chorvatsku

Na prodeji domů Chorvatsko nalezneme takových nemovitost hned několik. Je radost, když vstaneme a máme rovnou výhled na moře. Potom už můžeme kdykoliv vyrazit a užívat si moře. Takto si třeba užijeme 14 dní a po zbytek roku budeme nabízet pronájem. Musíme so zjistit, jak to v dané zemi chodí a jak budeme odvádět daně, aby vše bylo z hlediska zákonů v pořádku a nemuseli jsem následek řešit nějaké pokuty a potíže. Jakmile už nějaký ten pátek tuto výdělečnou činnost budete provozovat, tak budete vědět co a jak.