Dodávka je pro vodáky opravdovým požehnáním

Také patříte k vodákům, kteří tuto zálibu promítají do svého životního stylu a nedovedou si představit, že by jejich dovolená vypadala jinak? Vodáctví je totiž nejenom sport, ale natolik vzrušující záliba, že se jí nehodláte vzdát, pokud jí alespoň částečně proniknete pod pokličku. Čím je plavba po řekách zajímavá? Pronajměte si na týden dodávku z půjčovny dodávek, zapřáhněte za ni přívěs pro přepravu lodí, do dodávky naložte veškerá cestovní zavazadla a vydejte se spolu s námi na plavbu po Sázavě, po Vltavě nebo po Berounce, abyste se sami přesvědčili o tom, že máme pravdu.

zelená dodávka

Ionizovaný vzduch – v blízkosti vodních ploch a zejména říčních toků je mnoho záporných iontů. Ionizace vzduchu zcela mění životní prostředí ve prospěch našeho zdraví, je to vlastně nejzdravější dovolenkový pobyt, jaký si můžete přát. Podobné je to i při plavbách po jezerech či mořích. Ionizovaný vzduch napomáhá regeneraci organismu, proto se také po takové dovolené cítíte lépe, než předtím.

Energie z přírody – v blízkosti vodních toků bývá mnoho pozitivní energie z okolní vegetace – z lesů a luk. Při plavbě to pocítíte velmi zřetelně, možná zřetelněji, než při jízdě na kole.

sedm vodáckých plavidel

Vodáci si pomáhají – mezi vodáky je stále mnoho nadšenců, co vám pomohou vyprostit loď z kamenů, anebo vám zapůjčí lepicí soupravu, plavíte-li se s laminátkou nebo gumovým raftem. Nestává se, že by se ve vodáckých kempech kradlo, a pokud ano, tak to jsou většinou opilci, co si pronajali lodě z půjčovny a chtěli si to jen vyzkoušet. Taková individua však dobře poznáte.

Pružný přesun s dodávkou – máte-li k dispozici dodávku z pronájmu dodávek, můžete se přesouvat z místa na místo velice pružně. Zároveň jsou v autě uložené vaše věci, takže se s nimi nemusíte vláčet v lodích. Toto se hodí například tam, kde narazíte na nedostatek vody v říčním korytu, anebo naopak na povodňový stav, a tím pádem se velmi snadno přesunete jinam, kde je splouvání bezpečnější.