Je bezdrátový teploměr do bazénu ideální?

K měření teploty je nejlepší použít teploměr. Na tom se asi všichni shodneme. A platí to i u bazénu. Koneckonců, kdo by chtěl vlézt do vody, jen aby zjistil, že je absolutně ledová? Naštěstí dnes máme na výběr celou řadu nejrůznějších teploměrů, které slouží právě k tomuto účelu. To však vyvolává otázku, jak nejlépe vybrat ten správný. Výběr je velký a každý druh má své výhody i nevýhody. Je tedy důležité se dobře zamyslet, který druh se hodí zrovna pro váš bazén.

dívka koupající se v bazénu

Jedním z těch běžných je bezdrátový teploměr do bazénu Chlorito. Ten se od jiných liší v tom, že se nepřichytává na určené místo drátkem. I zde však existuje velká spousta podtypů. Máme zde například takové, které jsou upevněny ke stěně přísavkou, jiné které se vznáší na hladině a ještě další které leží na dně.

Ovšem i v takto široké nabídce máme výhody i nevýhody, které můžeme uplatnit u všech bezdrátových teploměrů. Asi tou největší je absence drátu. To oceníme, zejména pokud máme děti, které využívají bazén k divokým hrám. Nemůže tak dojít ke zranění právě o již zmíněný drát, či naopak o jeho přetržení a tím i znehodnocení celého přístroje.

menší venkovní bazén

Na druhou stranu zde máme fakt, že veškeré ostatní způsoby neudrží teploměr tak spolehlivě na daném místě. A všichni víme, jak moc se může teplota na hladině a u dna lišit. Pokud tedy najdeme místo, kde můžeme měřicí přístroj umístit, rozhodně chceme, aby tam vydržel. A to se dá nejlépe zajistit pomocí drátu.

Jistě, jak již bylo zmíněno, existují i modely s přísavkami. Ty však nedrží ani zdaleka tak dobře, a je pravděpodobné, že silnější proud vytvářený ať už během plavání či činností filtračního zařízení, je odtrhne. Zde samozřejmě záleží na velikosti bazénu, avšak obecně platí, že čím větší hloubka, tím více se budou hodnoty u hladiny a u dna lišit. S tím je potřeba počítat a podle toho také dobře vybrat. Koneckonců, chceme přece vědět, kolik stupňů https://www.procje.cz/veda/teplota-vakua má ve skutečnosti, ne?