Jak vytvořit ve vaší domácnosti útulnější prostředí?

Máte domov vybavený všemožným nábytkem, ale stále vám připadá, že je to zde poněkud chladné, neosobní a neútulné? Možná potřebujete pár prvků, které vám vylepší domácnost natolik, že se promění z neosobního prostoru na hřejivé a útulné bydlení. Prvků, kterými můžete zútulnit své bydlení je mnoho. Záleží na typu bydlení a na vašich prostorových možnostech. Pokud si nevíte rady i tak, nemusíte se bát, existují služby interiérového designéra, který vám může pomoci navrhnout váš interiér přesně tak, jak chcete.

Pro začátek ale zkuste na svou domácnost aplikovat jednu z našich rad.

knihovna

Knihy a knihovny

Knihy k sobě pojí atmosféru útulna a příjemně stráveného času. Je to něco, co do domácností patří a spousta lidí nemá pouze jednu knihovnu, ale klidně i tři, čtyři, pět. To bývá většinou pravidlem u vášnivých knihomolů. Pořiďte si domů jednoduchou knihovnu a naplňte ji knihami. I když nečtete, třeba budete překvapení, kolik skvělých titulů, které by i vás mohli zaujmout, vlastně na pultech knihkupectví máme.

Květiny

Květiny dodávají pocit zabydleného prostoru a dokáží vytvořit velmi útulný prostor. Ideální třeba je, pokud alespoň jednou za čas dáte na jídelní či konferenční stolek vázu s čerstvými květinami. Především v období jara nebo léta. Pokud si netroufáte na péči o živé květiny, dnes jsou umělé květiny již na takové úrovni, že budou věrně imitovat ty živé.

květiny

Barevné prvky

Máte rádi minimalistické bydlení a soustředíte se na neutrální barvy jako je bílá, béžová, hnědá nebo černá? Na tom samozřejmě není nic špatného. Minimalismus je směr, který dnes následuje spousta lidí. Ale přemíra těchto barev může způsobit, že se váš interiér bude zdát až příliš sterilním a neosobním. Zkuste do prostoru vnést alespoň minimum barev, například v podobě polštářků, dečky, barevných květin, obrazů. Nemusí se jednat o křiklavé barvy ale tlumené a umírněné.