Hry jako zábava

Dnešní doba přináší oblíbenou relaxaci v hraní počítačových her. Jsou ale opravdu tak neškodné, jak se o nich tvrdí? I vědci dokázali, že hraní počítačových her má neblahý vliv na naše zdraví. Než je hra vypuštěna do oběhu je zkoumána z hlediska hratelnosti, také grafiky a její ovlivňující faktory. Zejména střílečky jsou brány z negativní strany na blaho zdraví lidé se u nich často stresují a vztekají. Tepová frekvence bývá mnohdy o něco vyšší než normální.  

Hraní pc her

Pojem hra je definice dobrovolné činnosti, která se vykonává uvnitř přesně podle stanovených pravidel. Hra má vždy svůj cíl a je doprovázená pocitem napětí radosti. Je to jakýsi útěk od všedního života. Různé relaxační hry jsou v pořádku a mají dobrý vliv na naši relaxaci a uklidnění organismu. Často známou hrou bývá The sims. Tato hra bývá opravdovým únikem od reality. Můžete zde hrát i svůj virtuální život a žít ho podle svého. Tato hra nemá žádný herní cíl. Také tato hra, ale zabere velmi hodně času.  

Hra The sims

V dnešní době má hraní her nejhorší vliv na malé děti. Děti přijdou ze školy, sednou si k počítači a tam sedí celé odpoledne na místo toho, aby šli ven s kamarády. Dnešní děti neznají pomalu nic jiného než jen počítač, telefon nebo tablet a na nich nainstalované různé hry. Já si pamatuji dobu, kdy tyto technologie ještě nebyly na trhu a chodili jsme ven a byli jsme nešťastní, když rodiče ťukali na okno, abychom šli domů. Dobrá hra má určitý význam nejen na dětský vývoj. Napomáhá dítěti rozšiřovat fantazii i učení. Je však důležité zvolit pro dítě různé věkové kategorie správnou hru.  

Lepší variantou her pro děti i dospělé bývá například Xbox, kde je možnost pohybových her. Je to hra, ale zároveň i určitý pohyb klidně pro celou rodinu. Je možné si u toho užít i spoustu zábavy. Ovšem, jak se říká, nic se nemá přehánět a je tomu tak i u hraní her.