Automatizace výrobního procesu

Moderní stroje

Když se podíváme třeba do dnešních strojírenských firem, tak už to většinou nevypadá tak, že by zde stáli lidé u strojů a ovládali je výhradně ručně. Dnes už máme totiž moderní stroje řízené elektronicky, které se naprogramují, seřídí a oni už hlavní výrobní proces zvládají sami. Třeba taková CNC frézka člověka, co se týče rychlosti hravě předežene, a ještě k tomu dosahuje vysoké přesnosti. Víceosé stroje dokážou vyrábět i dost složité výrobky, přičemž některé stroje zvládají i náročné procesy.

CNC laser

Jestliže máme stroj samotný, tak u nich musí být nějaký zaměstnanec, který vyměňuje hotové kusy za obrobky. I to se dá samozřejmě změnit, protože se prodávají všemožné robotické ruky. Ty můžou s obrobky hravě manipulovat a pokládat je, jak potřebujeme na předem určená místa. Můžeme mít takto robotickou ruku sehranou s ohýbačkou, kdy ruka plech vkládá postupně do běžící ohýbačky a během chvíle máme hotovo.

Kompletní služby

Zautomatizovat určitý výrobní proces skutečně není jen tak, protože nestačí vybrat dobré stroje, které budou dohromady tvořit dobrý tým. Je totiž také zapotřebí jejich správné naprogramování, protože jinak by mohlo dojít třeba ke kolizi, což jistě nechcete. Automatizace bude něco stát, takže je rozhodně zapotřebí vypočítat návratnost, abychom zjistili, jestli se nám tento krok skutečně vyplatí a za jak dlouho se investice vrátí.

gravírování kovu

Abyste měli jistotu, že vše proběhne hladce, tak zakázku týkající se automatizace výroby můžete svěřit profesionálům. Ti se právě stroji pro automatizaci zabývají a sami je vyrábí. Klidně pro Vás můžou vyrobit jednoúčelový stroj, který bude přizpůsoben přesně pro danou činnost, takže bude dosahovat velmi dobré efektivity. Poskytují kromě výroby také montáž, programování, servis a tak dále, takže o stroje bude postaráno a Vy budete moci spokojeně vyrábět nové a nové kusy.