Jak účinkuje kolagen

Říká se, že s přibývajícím věkem přibývají i starosti a zdravotní problémy. Ale nemusí tomu tak být. Důležitá je prevence a taky zdravý životní styl. K tomu patří hlavně dostatek spánku, kvalitního odpočinku, dostatek času na sebe a své koníčky. Umění zvládat stres a být optimistický. Důležitá je pak vyvážená a pestrá strava. A další kategorií je také pravidelný pohyb, který je přizpůsobený každému na míru. Každý si musí najít takovou pohybovou aktivitu, která ho bude bavit, naplňovat a pro jeho tělo to bude přínosné a nebude se zbytečně ničit. Důležité je, aby vás to bavilo a nestresovalo. A to ať děláte cokoli. Pozitivní mysl má velmi důležitý vliv i na vaše zdraví. Proto je třeba se také věnovat i duševní hygieně.

pravidelné cvičení

Samozřejmě lze své tělo podpořit i přírodními doplňky stravy. Velmi prospěšný je kolagen. Ten se vyskytuje v kloubech, kostech, svalech, zubech, vlasech, v nehtech a samozřejmě v pleti. Jde o přírodní pojivo, které naše tělo umí samo tvořit. Ale s přibývajícím věkem jeho produkce klesá. Proto se pak mohou dostavit bolesti kloubů, páteře, celulitida, vrásky, vypadávání a řídnutí vlasů, lámání nehtů apod. Ale samozřejmě se tyto problémy mohou objevit v jakémkoli věku. A příčin může být více. Ale pokud d chcete podpořit jak pohybový aparát, tak i zdravý vlasů, nehtů a pleti, pak je dobré si najít na trhu kvalitní kolagen a pravidelně si ho dopřát.

péče o tělo

Za nějaký čas uvidíte, že kolagen na pleť a vlasy má velmi pozitivní účinek. Vlasy budou rychleji růst, budou méně vypadávat, budou lesklejší a zdravější. Pleť bude pružná, již vzniklé vrásky se mírně vyhladí a nebudou se prohlubovat a také se zpomalí další výskyt vrásek. Pleť bude celkově pružnější a elastičtější. Také při problémech s celulitidou poznáte velké zlepšení. Velký pokrok uvidíte i na nehtech, které se nebudou lámat, porostou velmi rychle a budou zdravější. No a pohybový aparát vám také poděkuje. Uvidíte, že pokud vás bolí kolena, záda, praská vám při pohybu v kloubech, tak to vše se po užívání kolagenu výrazně upraví a zlepší.