Výhody pracovních LED halogenů ve srovnání s jejich předchůdci

https://www.heyman.cz/teleskopicke-vysuvy.html Držáky, stojany a robustní korpus– v současné době je trh zásoben velkým množstvím typů svítidel pracovních lamp. Jsou to buď přenosky s opěrnou podložkou, teleskopické výškově nastavitelné reflektory, otočné stojany, dvou reflektorové typy atd. Základ vždy tvoří velmi pevná konstrukce korpusu, což je pro manuální dílenské práce rozhodující.

reflektory

Úspora elektrické energie– hlavní důvod, proč výrobci pružně přešli z halogenových reflektorů na LED halogeny, je energetická úspora. Současné zdroje se mohou pochlubit vysokým světelným tokem srovnatelným se svými předchůdci, přitom však s mnohonásobně nižším příkonem.
Spolehlivost– životnost halogenových lamp ovlivňovala celá řada faktorů – počet sepnutí, provozní teplota, necitlivé zacházení, doteky holou kůží při výměně žárovek atd. U LED diod je situace diametrálně odlišná. Jsou mnohem spolehlivější, snesou i obtížné provozní podmínky a životnost u některých modelů přesahuje patnáct až dvacet let.

Spínání pohybem – spínací pohybová čidla byla dříve často důvodem k časté výměně halogenových lamp. První nadšenci si tato osvětlovací tělesa pořizovali již na počátku 90. let, tehdy se velmi rozšířil sortiment v hobby marketech, ovšem největší bolístkou halogenek byla častá frekvence spínání. U LED diodových reflektorů nemá počet sepnutí na provoz svítidla žádný vliv.
Osvětlování staveb a fasád budov– značné oblibě se těší tato technologie u stabilního osvětlení budov. Pracují spolehlivě i za velmi nízkých teplot a u svítidel s vysokým stupněm krytí IP mohou být spolehlivě nasazeny prakticky kdekoliv, např. v parkových fontánách, okrasných jezírcích, v bazénech, u osvětlování fasád domů pokrytých sněhem apod.

noční led lampy

Barva světla– u pracovních lamp do značné míry rozhoduje barevné světelné spektrum. Jestliže totiž zvolíte nevhodný, řekněme teplý bílý odstín, bude zdroj světla navozovat únavu a bude spíše na obtíž, než aby napomáhal soustředění a pracovnímu výkonu. Výhodou LED diod je široký rozsah teplot chromatičnosti a možnost zvolit optimální barvu svítidla, jaká nám vyhovuje.

Category:
Politika