Dovolená v Českých Budějovicích s vlastním či pronajatým vozem

Na dovolenou na Českobudějovicko se můžete vypravit třeba vlakem a vézt s sebou jako spoluzavazadlo jízdní kolo, musíte však počítat s tím, že tu nebudete mít tak široké rozpětí možností, jako když sem přicestujete autem. Nemusíte jej ani vlastnit, stačí jej pronajmout, což je mnohdy dokonce výhodnější. Jaké přednosti a zejména možnosti vám poskytne automobil, pokud si zajistíte levné ubytování v Českých Budějovicích, na okraji městského parku Stromovka?

České Budějovice

Nejste závislí na jízdních řádech – můžete si klidně vyspávat až do oběda a pak kdykoli nasednout do auta a odjet se podívat, kam vás napadne. Neřešíte žádná návazná spojení ani přeplněná vlaková kupé a obsazená sedadla v autobusech.

Krása krajiny vám učaruje – projet se na kole třeba podél Vltavy je samozřejmě možné, anebo si Vltavu dokonce splout na kánoi, ovšem v autě toho uvidíte víc. Je tu navíc tak rozmanitá a překrásná krajina, že jí mnozí lidé dávají přednost před dovolenou v zahraničí. A některé z vás to dokonce netáhne ani k moři.

hrad Rožmberk

Třeboňsko – z Českých Budějovic je to jen zhruba dvacet kilometrů do Třeboně a odtud to také není daleko do míst, která byste si neměli nechat ujít. Doporučit bychom vám mohli např. veselské či suchdolské pískovny, Chlum u Třeboně a rybník Hejtman, rybník Rožmberk a Nadějskou rybniční soustavu. V Třeboni můžete využít lázeňských procedur v Bertiných lázních a lázních Aurora.

Českokrumlovsko – autem jste z Českých Budějovic v krumlovském centru za půl hodiny a pak máte celý den na prohlídku tolika krás, že je za jediný den ani nestačíte všechny navštívit. Kromě samotného města a zámeckého areálu byste mohli zavítat na zříceninu hradu Dívčí Kámen, do Třísova k vyhlídce Nad Vsí, ke klášteru Zlatá Koruna, na hrad Rožmberk, na Kleť, do Vyššího Brodu, k Čertovým proudům u Loučovic a k přehradě Římov.

Lipno a Šumava – Lipenská přehrada a Šumava jsou další lákadla, kam se můžete vypravit. Zde je opět tolik možností k výletům, že by na to nestačilo ani deset stran textu.